English
MÜDEK, mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.
MÜDEK, Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir.
MÜDEK, EUR-ACE Etiketi vermek üzere ENAEE tarafından yetkilendirilmiştir.
MÜDEK, Washington Accord üyesidir.

MÜDEK Mühendislik Eğitim Programları Akreditasyonu için Değerlendirici Adayları Arıyor

English
pdf

MÜDEK mühendislik eğitim programlarının MÜDEK Değerlendirme Ölçütlerine göre akreditasyon değerlendirmesini yapacak, üniversitelerde ve endüstri/iş dünyasında çalışmakta olan değerlendiriciler aramaktadır.

MÜDEK Çalışma Yönetmeliği gereği, başvuru yapmayı düşünen
  • Akademisyen adayların yurt içinde ve/veya yurt dışında akreditasyon almış mühendislik programlarında ölçme-değerlendirme, sürekli iyileştirme ve akreditasyon hazırlığı konularında deneyimli olmaları
  • Endüstri/İş dünyasından adayların mühendislik eğitimi, mühendislerin yönetimi ve kalite süreçleri alanlarından en az birinde deneyimli olmaları
gerekmektedir.

Bu dönem yapılacak başvurularda
  • Makine Mühendisliği
  • Endüstri Mühendisliği
  • Elektrik-Elektronik Mühendisliği
  • Bilgisayar Mühendisliği
  • İnşaat Mühendisliği
uzmanlık alanlarında yapılan başvurular tercih nedeni olacaktır.

Başvuruların, ercil@mudek.org.tr adresine bu konudaki deneyimleri de içeren özgeçmişlerle birlikte en geç 31 Temmuz 2012 Salı gününe kadar yapılması gerekmektedir.

Başvuruda bulunanlardan yukarıda belirtilen deneyimlere sahip olduğu saptananlar arasında belirli kontenjan içinde kalanlar bu yıl yapılacak değerlendirici eğitimlerine değerlendirici adayı olarak davet edilecek, daha sonra değerlendirme takımlarında görev alacaktır. Diğerleri gelecek yıllarda yapılacak eğitimlere ihtiyaca göre davet edilmek üzere MÜDEK değerlendirici aday havuzuna yerleştirilecektir.

MÜDEK değerlendiriciliği gönüllülük esasına dayalı olup, değerlendiricilere herhangi bir ücret ödenmemekte, ancak değerlendirmelerle ilgili tüm giderler MÜDEK tarafından karşılanmaktadır.

Son güncelleme: 11/11/2013

 @ MÜDEK 2007-2023 - Tüm Hakları Saklıdır Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Ofisim Istanbul A Blok No:20 Kat:9, Maltepe, 34846 Istanbul, Turkey, +90-216-606-0592, infos@mudek.org.tr Web Hosting: daha.net