English
MÜDEK, mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.  
MÜDEK, Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir.
MÜDEK, EUR-ACE Etiketi vermek üzere ENAEE tarafından yetkilendirilmiştir.
MÜDEK, Washington Accord üyesidir.

Bülent Özgüler Turquas Projesi Tanıtım Toplantısına Katıldı

MÜDEK-MAK Başkanı A. Bülent Özgüler 03 Ağustos 2017 tarihinde YÖK'te Turquas Projesi'nin program akreditasyonu yapan ajanslara tanıtımı amacıyla yapılan toplantıya MUDEK temsilcisi olarak katıldı.
Sunumlar:
Yeni MÜDEK Üyeleri

MÜDEK gönüllüsü olarak hizmet vermekte olan Zeki Ayağ, Coşkun Köse ve Taner Okan'ın MÜDEK üyelik başvuruları MÜDEK Yönetim Kurulunun 01 Temmuz 2017 tarihli toplantısında görüşülmüş ve bu arkadaşlarımız derneğimizin üyeliğine kabul edilmişlerdir. MÜDEK'e katkılarını "MÜDEK üyesi" olarak devam ettirecek olan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyoruz.
MÜDEK'in Washington Accord Üyeliği 2023'e Kadar Uzatıldı

21.06.2017 tarihinde A.B.D.'nin Anchorage kentinde yapılan Washington Accord toplantısında, MÜDEK'in Washington Accord tam imzacı (üyelik) statüsünün Washington Accord Dönemsel Değerlendirme Takım üyelerinin önerisi doğrultusunda, 2023 yılı Haziran ayına kadar 6 yıl süreyle uzatılmasına karar verilmiştir. İlgili uzatma yazısı için tıklayınız.
2017 Yılı Akreditasyon Listesi

MÜDEK tarafından 2017 yılı itibariyle akredite edilmiş programların listesi 01 Temmuz 2017 tarihinde güncellenerek yayımlandı.

MÜDEK Paydaşlarına Bilgilendirme Duyurusu

Tüm MÜDEK paydaşlarının katkısı ile hazırlanmış ve 2015-2016 değerlendirme döneminden bu yana yaygınlaştırılarak kullanılmakta olan MÜDEK Ölçütlerinin yeni sürümü Mühendislik Lisans Programları Değerlendirme Ölçütleri (Sürüm 2.1-23.12.2014)'ün uygulamasından edinilen deneyimlerin ve yaklaşık 15 yıllık geçmiş değerlendirme birikimlerinin ışığında, bazı önemli noktaları ve kalite iyileştirme çalışmalarını MÜDEK paydaşlarının bilgilerine sunmak amacıyla 30.05.2017 tarihinde bir duyuru yayımlanmıştır. İlgili duyuruya erişmek için tıklayınız >>>>>
MÜDEK Genel Kurulu Yapıldı

2017 yılı Genel Kurulu, üye çoğunluğunun katılımı aranmadan 29.04.2017 Cumartesi günü daha önce bildirilen yer ve zamanda 22 üyenin katılımıyla yapılmıştır. Genel Kurulda, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üye seçimleri gerçekleştirilmiş ve seçimler sonunda 2017-2019 dönemi kurulları aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri*: Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri**:
 1. Ramazan Yıldırım - Başkan
 2. Müjgan Sağır - Başkan Yardımcısı
 3. Elif Baktır - Sekreter
 4. Engin Arıkan - Sayman
 5. İffet İyigün Meydanlı - Üye

 1. Zehra Jale Akyel
 2. Mehmet Bayrak
 3. Nazım Kadrizade
 4. Tarık Reyhan
 5. Birgül Ersolmaz
Denetim Kurulu Asıl Üyeleri***: Denetim Kurulu Yedek Üyeleri**:
 1. Hüsamettin Alper
 2. E. Orhan Örücü
 3. İsmail Duranyıldız
 1. Altay Onur
 2. Fuat Tiniş
 3. Mehmet Demirkol

* Yönetim Kurulu, Genel Kurul sonrası yaptığı ilk toplantıda görev paylaşımını yapmıştır.
** Yedek üyeler alınan oy sayısına göre belirlenmiş; aynı oyu alan Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun iki yedek üyesi kura çekimiyle sıralanmıştır.
*** Aynı oyu alan asıl üyeler alınan oy sırasına göre belirlenmiş; aynı oyu alan asıl üyeler kura çekimiyle sıralanmıştır

Önceki dönem görev alan kurul üyelerine ve bu dönem görevlerine devam eden kurul üyelerine şimdiye kadar yaptıkları özverili ve başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür eder, yeni seçilen kurul üyelerine başarılı bir çalışma dönemi dileriz.
MÜDEK Çalışma Yönetmeliği Güncellendi

MÜDEK Genel Kurulunun 29.04.2017 tarihli toplantısında MÜDEK Çalışma Yönetmeliği sürüm 1.6 olarak güncellenmiş ve yayımlanmıştır.


MÜDEK Aday Belirleme Komitesi ve Eğitim Komitesi Yönergeleri Güncellendi

MÜDEK Yönetim Kurulunun 29.04.2017 tarihli toplantısında olarak güncellenmiş ve yayımlanmıştır.

Yeni Değerlendirici Adayları Aranıyor

MÜDEK, mühendislik eğitim programlarının MÜDEK değerlendirme ölçütlerine göre, akreditasyon değerlendirmesini yaparak kurumların kalite iyileştirme çalışmalarında önemli rol üstlenecek, üniversitelerde veya endüstri/iş dünyasında çalışmakta olan değerlendirici adayları aramaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız >>>>>.
Deneyimli Program Değerlendiricilerine MÜDEK Derneği Üyeliğine Davet

Mühendislik programlarını değerlendiren MÜDEK ve benzeri ulusal ya da uluslararası kuruluşların değerlendirme takımlarında en az iki kez "değerlendirici" olarak görev yapmış olan MÜDEK gönüllülerini derneğimizin üyesi olmaya davet ediyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayınız >>>>>.
Duyuru Arşivi

Son güncelleme: 19/07/2017

 © MÜDEK 2007-2017 - Tüm Hakları Saklıdır Zincirlidere Caddesi No. 86, Meriçoğlu Plaza Kat:1 Daire:4, Esentepe, Şişli, 34394 İstanbul, (0212) 211-0281, infos@mudek.org.tr Web Hosting: daha.net