English
MÜDEK, mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.
MÜDEK, Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir.
MÜDEK, EUR-ACE Etiketi vermek üzere ENAEE tarafından yetkilendirilmiştir.
MÜDEK, Washington Accord üyesidir.KURUM TEMSİLCİLERİNE YÖNELİK 20223 YILI MÜDEK EĞİTİMİ İLE
 İLGİLİ AÇIKLAMALAR VE KAYIT BİLGİLERİ


MÜDEK değerlendirmesine başvurmayı ya da MÜDEK ölçütlerine göre programlarında iyileştirmeler yapmayı planlayan mühendislik lisans programlarının sorumlularına yönelik MÜDEK Eğitimi 2023 Nisan ayında, iki bölümü halinde gerçekleştirilecektir.

Eğitimin I. bölümü Google Classroom üzerinden asenkron olarak gerçekleştirilecek ve 10 Nisan 2023 tarihinden itibaren katılımcıların erişimine açılacaktır. Eğitimin II. bölümü, Google Classroom üzerinden yapılan I. bölümü tamamlamış olan katılımcılar arasından talep edenlerle 29 Nisan 2023 tarihinde, Zoom üzerinden bir video-konferans oturumu biçiminde gerçekleştirilecektir.

 (a) EĞİTİMİN GOOGLE CLASSROOM ÜZERİNDEN ASENKRON OLARAK YAPILACAK OLAN I. BÖLÜMÜ:

Asenkron olarak bireysel çalışma biçimde yürütülecek olan birinci bölümde sunumlar ve uygulama çalışmaları yer alacaktır.

• Sunumlar: Google Classroom üzerinde bu amaçla oluşturulacak sanal sınıfta MÜDEK’in tanıtımı, değerlendirme ve akreditasyon süreci, MÜDEK ölçütleri ve özdeğerlendirme raporu hazırlanması konusunda seslendirilmiş video sunumlar ve bu sunumların PDF formatındaki izleyici notları yer alacaktır. Her sunumun altında ayrıca o sunumla ilgili MÜDEK belgelerine de yer verilecektir.

• Uygulamalar: Google Classroom’da ağırlıklı olarak ölçütlerle ilgili bazı uygulamalar yer alacaktır. Bu uygulamaları yapan katılımcılar, uygulama ile ilgili doğru yanıt konusunda da otomatik olarak (sistem tarafından) bilgilendirileceklerdir.

Zamanlama: Eğitimin I. bölümünün yer aldığı Google Classoom sınıfı 10 Nisan 2023 tarihinde katılımcıların erişimine açılacaktır. Eğitimin ikinci bölümüne de katılmak isteyen katılımcıların eğitimin birinci bölümünü 19 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlamaları beklenmektedir.

Katılımcı sayısı sınırı: Eğitimin birinci bölümünde katılımcı sayısı 250 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle, katılımcı olmak isteyenlerin olabildiğince erken kayıt yapmaları önerilir.

Kayıt: Eğitimin 
I. Bölümünün yer aldığı Google Classroom platformuna girecek kurum temsilcilerinin mutlaka bir gmail adresi olması gerekmektedir. Eğitimin I. bölümüne katılım için 10 Nisan Pazartesi gününe kadar ön kayıt yapılması gerekir.


Ücret: Bu eğitim ücretsiz olacaktır.

(b) EĞİTİMİN VİDEO-KONFERANS YÖNTEMİYLE YAPILACAK OLAN II. BÖLÜMÜ:

Yöntem ve Zamanlama: Eğitimin II. bölümü 29 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 10:30-13:30 arasında, Zoom üzerinden gerçek zamanlı olarak gerçekleştirilecektir.

Eğitim içeriği: Eğitimin ikinci bölümünde MÜDEK eğitimcileri, değerlendirme süreci, MÜDEK ölçütlerinin yorumlanması ve özdeğerlendirme raporu gibi farklı konularda sık karşılaşılan sorunlar tartışılacaktır.

Katılımcı sayısı: Katılımcı sayısı 250 kişi ile sınırlı olacaktır. Bu nedenle, her bir eğitim programdan sadece 1 kişinin katılımına öncelik verilecektir.

Zamanlama: Zoom üzerinden yapılacak bu video konferans oturumu 29 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 10:30-13:30 arasında gerçekleştirilecektir.

Katılım ve Kayıt: Eğitimin II. bölümüne katılabilmek için, Google Classroom üzerinden yapılan asenkron eğitime katılmış, orada yer alan tüm sunumları izlemiş ve tüm uygulamaları yapmış olmak gereklidir. Eğitimin 
I. bölümünü 19 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlayan katılımcılara II. bölüme katılım ve kayıt için birer davet mesajı gönderilecektir.

Ücret: Bu eğitim de ücretsiz olacaktır.


Son güncelleme: 03/03/2023

 @ MÜDEK 2007-2023 - Tüm Hakları Saklıdır Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Ofisim Istanbul A Blok No:20 Kat:9, Maltepe, 34846 Istanbul, Turkey, +90-216-606-0592, infos@mudek.org.tr Web Hosting: daha.net