English
MÜDEK, mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.
MÜDEK, Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir.
MÜDEK, EUR-ACE Etiketi vermek üzere ENAEE tarafından yetkilendirilmiştir.
MÜDEK, Washington Accord üyesidir.

NAZIM KADRİZADE

English
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümünden 1990, Endüstri Mühendisliği Bölümünden 1995 yılında mezun olmuştur. 1990-1992 yılları arasında Bas-Tek Bilgi Teknolojileri Geliştirme Ltd.Şti.de yarı-zamanlı Sistem Analisti ve Programcı olarak çalışan Nazım Kadrizade, 1993 yılında Arçelik AŞ Ar-Ge Merkezinin ilk “lisans öğrencisi çalışan”ı olarak Titreşim-Akustik Bölümünde çalışmaya başlamıştır. 1993-2012 yılları arasında Arçelik AŞ’de Ar-Ge Mühendisi, Ar-Ge Merkezi Bilgi Sistem Sorumlusu, Eskişehir Kampüsü Otomasyon ve Bilişim Sistemleri Yöneticisi, Çayırova İşletmesi Otomasyon ve Bilişim Sistemleri Yöneticisi, Üretim Mühendisliği Yöneticisi ve Üretim Planlama Yöneticisi olarak görev almıştır. Bu dönemde, bilgisayar destekli üretim otomasyonu, otomatik malzeme dağıtımı, RF-ID etiketle mobil tedarik zinciri takibi ve ürün yaşam döngüsü alanında pek çok proje yürütmüş; yalın üretim (LEAN), 6 Sigma, yapay görme ile kalite kontrol, veri analitiği ve sinyal işlemede yapay zeka gibi çeşitli yenilikçi alanlarda proje yöneticisi ve proje sponsoru olarak yer almıştır. Malzeme yönetimi, üretim planlama ve sıralama, benzetim, bilgisayar destekli ürün tasarımı, kalıp ve mastar tasarımı, kalite kontrol, yardımcı sanayi seçme, yerleşim planlama, yap/al analizi, yatırım planlama ve çoklu ülke/fabrikalar arası uzun vadeli stratejik ürün haritası planlama gibi hemen hemen tüm Endüstri Mühendisliği yaklaşımlarını içeren çalışmalarda bulunmuştur. Veri analizi, sinyal işleme, Ar-Ge’de bilişim sistemleri ve proje yönetimi gibi alanlarda bildirileri de olan Nazım Kadrizade, 2012 yılından beri Dialog Semiconductor AŞ’de Ülke Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Dialog Semiconductor AŞ’nin Ülke Müdürlüğü yanında, şirketin güç yönetimi tümdevreleri projelerinde proje yöneticisi olarak da görev almış; akıllı telefon, tablet ve taşınır bilgisayar üreticileri için tümdevreler ve IP’ler geliştirilmesinde rol oynamış; “Türkiye’de mikroelektronik sektörünün geliştirilmesi” başlıklı panellere katılmıştır. 2009 yılından beri MÜDEK’de gönüllü değerlendirici olarak görev alan Nazım Kadrizade, halen İstanbul Proje Yönetim Derneği, Lojistik Derneği, MÜDEK, Eski Arçelikliler Derneği gibi pek çok sivil toplum kuruluşunun aktif üyesidir.

Son güncelleme: 31/05/2019

 @ MÜDEK 2007-2023 - Tüm Hakları Saklıdır Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Ofisim Istanbul A Blok No:20 Kat:9, Maltepe, 34846 Istanbul, Turkey, +90-216-606-0592, infos@mudek.org.tr Web Hosting: daha.net