English
MÜDEK, mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.
MÜDEK, Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir.
MÜDEK, EUR-ACE Etiketi vermek üzere ENAEE tarafından yetkilendirilmiştir.
MÜDEK, Washington Accord üyesidir.

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI DEĞERLENDİRME ÖLÇÜTLERİ TASLAĞI

English
MÜDEK, 10 yıldır gerçekleştirdiği ve sayısı 281'e ulaşan mühendislik lisans eğitimi programları değerlendirmelerinin yanı sıra gerçekleştirmeyi planladığı mühendislik yüksek lisans eğitimi programlarının değerlendirmesi için kullanılacak ölçütleri oluşturmak amacıyla bir süredir yoğun bir çalışma yürütmektedir.

Belirli olgunluğa erişen yeni MÜDEK yüksek lisans değerlendirme ölçütlerine kesinlik kazandırmadan, hazırlanan taslak ölçütler belgesini paydaşlarımızın görüşlerine açmak istiyoruz.

Ekte sunulan 07 Nisan 2012 tarihli Mühendislik Yüksek Lisans Programları Değerlendirme Ölçütleri (Sürüm 0.1 – 07.04.2012) adlı taslak belgenin,
  1. Mühendislik Dekanlar Konseyi (MDK) katkısıyla belirlenmiş olan TYYÇ Mühendislik Temel Alanı Yeterlilikleri (Akademik Ağırlıklı) 7. Düzey (yüksek lisans eğitimi) seviye tanımlayıcıları ve yeterlikleri,
  2. EUR-ACE yüksek lisans çerçeve standartları
ile uyumu gözetilmiştir.

Taslak değerlendirme ölçütleri belgesi ile ilgili görüş ve önerilerinizi
  • Adınız, soyadınız, ünvanınız, çalıştığınız kurum ve birim, göreviniz bilgileriyle birlikte,
  • en geç 15 Mayıs 2012 tarihine kadar,
  • olcutyl@mudek.org.tr adresine
yollamanızı bekliyoruz.

Sizlerden gelecek görüş ve öneriler MÜDEK yüksek lisans değerlendirme ölçütlerinin sağlıklı bir biçimde oluşturulması ve yürürlüğe girmesine yardımcı olacaktır.

MÜDEK Ölçütler Komitesi

Son güncelleme: 16/04/2012

 @ MÜDEK 2007-2023 - Tüm Hakları Saklıdır Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Ofisim Istanbul A Blok No:20 Kat:9, Maltepe, 34846 Istanbul, Turkey, +90-216-606-0592, infos@mudek.org.tr Web Hosting: daha.net