English
MÜDEK, mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.
MÜDEK, Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir.
MÜDEK, EUR-ACE Etiketi vermek üzere ENAEE tarafından yetkilendirilmiştir.
MÜDEK, Washington Accord üyesidir.

ORHAN B. ALANKUŞ

English
Prof. Dr. Orhan Alankuş Ankara Fen Lisesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans ve yüksek lisansının ardından doktorasını Londra Imperial College of Science and Technology'de Bilgisayarlı Üretim ve Tasarım Sistemleri üzerinde yaptı. Akademik çalışmalarından ve Londra'da iki yıla yakın bir risk sermayesi şirketinde çalıştıktan sonra 1984 yılında Tofaş Fabrikası'nda çalışmaya başladı. TOFAŞ’ta farklı mühendislik ve yöneticilik pozisyonlarında çalıştıktan sonra, 1994 yılında Ürün Geliştirme ve ARGE Bölümünün başına geçti. Yıllar içinde ARGE Bölümü 400 kişiye yakın çalışanın bulunduğu bir merkez haline geldi. 2006 yılında TOFAŞ tarafından Uludağ Üniversitesi içinde kurulan Teknokent içinde yer alan Platform AŞ'nin Genel Müdürlüğünü yaptı. Bu şirkette Fiat ve Peugeut Citroen , ile ortak yürütülen Minikargo projesinin çalışmaları yürütüldü. Eylül 2007 de Koç Holding'e geçerek, Teknoloji Danışmanı ve Teknoloji ve Çevre Koordinatörü pozisyonlarında çalıştı. Eylül 2011'den itibaren Okan Üniversitesinde akademisyen ve Araştırma Projeleri Direktörü olarak çalışmakta olan Prof Alankuş'un bir çok sivil toplum kuruluşlarında ve bilimsel kuruluşlarda üyeliklerde bulundu; bunlardan bazıları: TÜBİTAK MAM, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Danışman Komitesi, BUSİAD, OTAM (Otomotiv Araştırma Merkezi), OTEP (Otomotiv Teknoloji Platformu), Uludağ İhracatçılar Birliği, TOBB, MÜDEK, TÜBİTAK, TÜSİAD ve YASED çalışma grupları MÜDEK'in ilk değerlendirme faaliyetlerinden beri değerlendirici olarak çalışmış olan Orhan Alankuş, 2014-2016 yılları arasındaki iki yıllık dönemde MÜDEK Akreditasyon Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Son güncelleme: 26/01/2016

 @ MÜDEK 2007-2023 - Tüm Hakları Saklıdır Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Ofisim Istanbul A Blok No:20 Kat:9, Maltepe, 34846 Istanbul, Turkey, +90-216-606-0592, infos@mudek.org.tr Web Hosting: daha.net