English
MÜDEK, mühendislik programlarının akreditasyonu konusunda Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.
MÜDEK, Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) asil üyesidir.
MÜDEK, EUR-ACE Etiketi vermek üzere ENAEE tarafından yetkilendirilmiştir.
MÜDEK, Washington Accord üyesidir.AKREDİTASYONU OLAN PROGRAM TEMSİLCİLERİ İÇİN 2024 YILI MÜDEK EĞİTİMİ İLE
 İLGİLİ AÇIKLAMALAR VE KAYIT BİLGİLERİ

Halen akreditasyonu olan programların temcilcilerine yönelik 2024 yılı MÜDEK Eğitimi, 27 Şubat-9 Mart tarihleri arasında, iki bölüm halinde gerçekleştirilecektir.

Eğitimin I. bölümü Google Classroom üzerinden asenkron olarak gerçekleştirilecek ve 27 Şubat 2024 tarihinden itibaren katılımcıların erişimine açılacaktır. Eğitimin II. bölümü, Google Classroom üzerinden yapılan I. bölümü tamamlamış olan katılımcılar arasından talep edenlerle 09 Mart 2024 tarihinde, Zoom üzerinden bir video-konferans oturumu biçiminde gerçekleştirilecektir.

Eğitimi tamamlayan katılımcılara talep etmeleri halinde eğitime katılım belgesi verilecektir.

 (a) EĞİTİMİN GOOGLE CLASSROOM ÜZERİNDEN ASENKRON OLARAK YAPILACAK OLAN I. BÖLÜMÜ:

Asenkron olarak bireysel çalışma biçimde yürütülecek olan birinci bölümde sunumlar ve uygulama çalışmaları yer alacaktır.

• Sunumlar: Google Classroom üzerinde bu amaçla oluşturulacak sanal sınıfta MÜDEK’in tanıtımı, değerlendirme ve akreditasyon süreci, MÜDEK ölçütleri ve özdeğerlendirme raporu hazırlanması konusunda seslendirilmiş video sunumlar ve bu sunumların PDF formatındaki izleyici notları yer alacaktır. Her sunumun altında ayrıca o sunumla ilgili MÜDEK belgelerine de yer verilecektir.

• Örnek olay çalışmaları: Google Classroom’da ağırlıklı olarak ölçütlerle ilgili bazı örnek olay çalışmaları yer alacaktır. Bu çalışmaları yapan katılımcılar, yanıtlarını gönderince ilgili doğru yanıt konusunda da otomatik olarak (sistem tarafından) bilgilendirileceklerdir.

Zamanlama: Eğitimin I. bölümünün yer aldığı Google Classoom sınıfı 27 Şubat 2024 tarihinde katılımcıların erişimine açılacaktır. Eğitimin ikinci bölümüne de katılmak isteyen katılımcıların eğitimin birinci bölümünü 08 Mart 2024 tarihine kadar tamamlamaları beklenmektedir.
Bu süre içinde katılımcıların söz konusu sınıfa 7/24  girebilme imkanları olacaktır.

Katılımcı sayısı sınırı: Eğitimin birinci bölümünde katılımcı sayısı 250 kişi ile sınırlıdır. Bu nedenle, katılımcı olmak isteyenlerin olabildiğince erken kayıt yapmaları önerilir.

Kayıt: Eğitimin 
I. Bölümünün yer aldığı Google Classroom platformuna girecek kurum temsilcilerinin mutlaka bir gmail adresi olması gerekmektedir. Eğitimin I. bölümüne katılım için 26 Şubat Pazartesi gününe kadar ön kayıt yapılması gerekir.

Ücret: Bu eğitim ücretsiz olacaktır.

(b) EĞİTİMİN ZOOM ÜZERİNDEN YAPILACAK OLAN II. BÖLÜMÜ:

Yöntem ve Zamanlama: Eğitimin II. bölümü 09 Mart 2024 Cumartesi günü saat 10:30-13:30 arasında, Zoom üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilecektir.

Eğitim içeriği: Eğitimin ikinci bölümünde katılımcılar MÜDEK eğitimcileri ile, değerlendirme süreci, MÜDEK ölçütlerinin yorumlanması ve özdeğerlendirme raporu gibi farklı konularda sık karşılaşılan sorunları tartışılacaktır.

Katılımcı sayısı: Katılımcı sayısı 250 kişi ile sınırlı olacaktır.

Katılım ve Kayıt: Eğitimin II. bölümüne katılabilmek için, eğitimin Google Classroom üzerinden yapılan I. bölümüne katılmış, orada yer alan tüm sunumları izlemiş ve tüm uygulamaları yapmış olmanız beklenir. Eğitimin 
I. bölümünü tamamlayan katılımcılara II. bölüme katılım ve kayıt için birer davet mesajı gönderilecektir.

Ücret: Bu eğitim de ücretsiz olacaktır.

Not: Bu eğitimin Zoom üzerinden çevrimiçi yapılacak olan II. bölümünün video kaydı alınacak ve bu kayıt daha sonra MÜDEK web sitesinden erişime açılacaktır.

Son güncelleme:

 @ MÜDEK 2007-2024 - Tüm Hakları Saklıdır Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Ofisim Istanbul A Blok No:20 Kat:9, Maltepe, 34846 Istanbul, Turkey, +90-216-606-0592, infos@mudek.org.tr Web Hosting: daha.net